קלאסי-קינן: שלומי קינן על יצירות המופת של המוסיקה הקלאסית

מבוא למוסיקה של ריכארד ואגנר: השפעתו של בטהובן

Episode Summary

הביטוי "לייטמוטיב" מוזכר כמעט תמיד בכל דיון על המוסיקה של ואגנר. באפיזודה שלפניכם מככב רבות גם לודוויג ואן בטהובן, והיא כוללת ניתוח מעמיק יחסית לחלקים מהיצירות שהשפיעו על ואגנר ועל רעיון ה"לייטמוטיב". המתעניינים בבטהובן (ומי לא?) מוזמנים להאזין לחציה הראשון של האפיזודה, העוסקת בשתי המהפכות המוסיקליות שלו: הסימפוניות השלישית והתשיעית, שתיהן מהוות השפעה ישירה על ואגנר עצמו. האפיזודה עומדת בזכות עצמה, זו איננה הרצאה במובן המקובל. אבל המעוניינים להעמיק יותר מוזמנים להאזין גם לאפיזודות מספר 2 ("מבוא למוסיקה של ריכארד ואגנר") ומספר 4 ("קיצור תולדות המי במול מז'ור"), שתיהן מספקות רקע מרתק לאפיזודה שלפניכם.

Episode Notes

הביטוי "לייטמוטיב" מוזכר כמעט תמיד בכל דיון על המוסיקה של ואגנר. 

באפיזודה שלפניכם מככב רבות גם לודוויג ואן בטהובן, והיא כוללת ניתוח מעמיק יחסית לחלקים מהיצירות שהשפיעו על ואגנר ועל רעיון ה"לייטמוטיב".

 

המתעניינים בבטהובן (ומי לא?) מוזמנים להאזין לחציה הראשון של האפיזודה, העוסקת בשתי המהפכות המוסיקליות שלו: הסימפוניות השלישית והתשיעית, שתיהן מהוות השפעה ישירה על ואגנר עצמו.

 

האפיזודה עומדת בזכות עצמה, זו איננה הרצאה במובן המקובל. אבל המעוניינים להעמיק יותר מוזמנים להאזין גם לאפיזודות מספר 2 ("מבוא למוסיקה של ריכארד ואגנר") ומספר 4 ("קיצור תולדות המי במול מז'ור"), שתיהן מספקות רקע מרתק לאפיזודה שלפניכם.